top of page
Vyhledat

2. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ A STUDENTSKÝ UMĚLECKÝ FESTIVAL- Výstava kreseb a obrazů 20.7. – 23.7.2018

第二届布拉格国际学生美术节 2018年7月20日—23日在布拉格会议中心

Výstava kreseb a obrazů 20.7. – 23.7. 2018 Kongresové centrum Praha

Pořadatelé-odporní garanti : Folklorní sdružení ČR, Česko-čínská asociace pro kulturní výměnu z.s., Česko-čínská společnost z.s., Evropská unie umění, Wážka z.s.

V Kongresovém centru Praha se konal 2. ročník Mezinárodního dětského a studentského uměleckého festivalu, Praha 2018. Festival přivítal na 80 mladých malířů z Číny, Slovenska, Ruska, Izraele, Velké Británie, Ukrajiny a Polska. Děti setkaly také s českými mladými tvůrci na společné výstavě svých kreseb a obrazů.

Spolu s řadou vážených hostů z výtvarného prostředí, uměleckých asociací, spolků a státních institucí výstavu navštívila také paní Ma Keqing, velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice.

Výstava představila veřejnosti téměř 300 obrázků. Do soutěžního hodnocení postoupilo 130 prací. Mezinárodní odborná porota hodnotila tyto práce podle volby techniky, námětu, kreativity a dalších kriterií.

Za Českou republiku uspělo hned několik obrazů a kreseb, zejména žáků pražské ZUŠ z Jižního Města a Střední uměleckoprůmyslové školy v Praze 3. Vítězové si odnesli diplomy, nejlepší z nich hodnotné malířské sady, které věnovala Evropská unie umění.

V průběhu festivalové výstavy obrázků v Kongresovém centru Praha se nejen všichni mladí malíři z Evropy a Asie, ale také návštěvníci, mohli sami zapojit do malování. Všichni společně tak během 4 dnů vytvořili 20 metrů dlouhý pás s kresbami podle vlastní fantazie.

Početná skupina dětí a mládeže z uměleckých škol z Asie se setkala nejen s výtvarně nadanými dětmi z Čech a dalších evropských zemí, ale také s umělci a pedagogy z českých a čínských výtvarných škol a spolků působících u nás. Čínské děti obdivují zejména evropskou olejomalbu na plátně. České základní a střední umělecké školy si na festivalu dohodly zařazení workshopů s výukou tradičních čínských technik, zejména kaligrafii a tušovou malbu.

V rámci bohatého festivalového programu věnovaného evropskému výtvarnému umění, architektuře a české historii si zahraniční účastníci prohlédli Vyšehrad, obrazárny Národní galerie, Pražský hrad a další slavné pražské pamětihodnosti. Navštívili také Památník Lidice a 46. ročník jedné z největších a nejstarších dětských výtvarných soutěží a výstav na světě.

Plavbou po Vltavě se pak účastníci rozloučili s Prahou a pokračovali do Českého Krumlova, kde jejich návštěva České republiky skončila.

Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2018 naplnil svůj cíl. Ukázal, že děti a mladí lidé z různých kultur, různých národností a různých jazyků s důvěrou a bezprostředností mládí dokážou nalézt společnou řeč prostřednictvím toho, co je spojuje: tvořivost, touha po objevování nového, láska k výtvarnému umění a kulturním hodnotám bez hranic.

Tato kulturní akce se konala v rámci mezinárodního projektu New Silk Road..


2018年布拉格第二届国际学生美术节的筹备工作已经完成。从7月20日起,布拉格会议中心将改造成一个小型艺术画廊,为期数天。

来自六个国家 - 捷克共和国,斯洛伐克,俄罗斯,以色列,波兰和中国的艺术学校的儿童和学生将向公众展示他们的作品。

来自中国儿童的几百幅作品将在这次展览中广泛展示。 还有布拉格应用艺术中学和JižníMěsto艺术学校的学生作品。

展览将于7月20日(周五)开始, 到7月23日(星期一)。 参观者可以看到年龄10至18岁的各国学生们的300多件作品。

中国和其他各国学生们将在美术节期间听美术大师介绍欧洲艺术史。 他们将参观捷克国家美术馆的画廊,当然他们还将看到布拉格的著名景点,以及Holešovice展览场地独特的Marold全景绘画,在大师指导下在历史悠久的Vyšehrad古堡进行现场采风绘画。

作为美术节活动的一部分,孩子们将参观Lidice村和战争儿童受害者纪念馆,并参观第46届Lidice国际儿童艺术展。

在布拉格会议中心的美术节展览期间,不仅所有来自欧洲和亚洲的年轻画家,还有参观者,都可以尝试自己绘制人物和中国水墨画,共同在一起创造出长达20米的画卷。

美术节由中国--捷克文化艺术交流促进会,捷克国家民俗学会,捷华协会和欧洲艺术联盟主办。 这一文化活动是新丝绸之路国际项目的一部分。

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page