top of page
Vyhledat

3.ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO STUDENTSKÉHO UMĚLECKÉHO FESTIVALU 2019 / 2019第三届布拉格国际学生美术节

Aktualizováno: 18. 10. 2019V těchto dnech vrcholí přípravy mezinárodní výstavy dětských kreseb a obrazů pořádané v rámci akce  3. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2019.

Kongresové centrum Praha se od 19.-20.7. jen na pár hodin promění v malou galerii umění.

Veřejnosti představí svá díla výtvarně nadané děti a studenti z uměleckých škol ze šesti zemí - České republiky, Slovenska, Ruska, Izraele, Polska a Číny.

Vyzrálé soutěžní práce svých žáků zde například představí  Základní umělecká škola Jižní Město. Děti a studenti z výtvarných kroužků zahraničních škol tak budou moci porovnat své obrázky s ostatními účastníky. Zajímavou podívanou bohatou na tradiční čínské techniky malby jsou vždy práce čínských dětí. Mezinárodní porota ocení nejzajímavější práce.

Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout přes 80 obrázků mladých tvůrců ve věkových kategoriích od  8 do 18 let.

Všichni účastníci se v rámci dalších dnů svého festivalového pobytu budou seznamovat s českým a evropským uměním. Navštíví obrazárny Národní galerie na Hradčanech, samozřejmě si prohlédnou pražské pamětihodnosti, vyzkoušejí si malbu tzv. v plenéru na historickém Vyšehradě. Navštíví také obec Lidice a Pomník dětským obětem války. Čeká je výlet do oblíbeného Českého Krumlova a seminář o výtvarném umění. Slavností předání cen za nejlepší obrázky si slavnostně převezmou při plavbě lodí po Vltavě, která se uskuteční na závěr letošního setkání.


如今,作为2019年第三届布拉格国际学生美术节而组织的国际儿童绘画作品展

布拉格会议中心,19.-20.7。仅仅几个小时,它就变成了一个小型美术馆。

来自六个国家(捷克共和国,斯洛伐克,俄罗斯,以色列,波兰和中国)的艺术学校的儿童和学生将向公众展示他们的作品。

不同国家的学生将携带自己优秀的作品参加评选。来自各国艺术学校的学生将能够与其他参与者进行交流。中国儿童的作品始终是有趣的,充满中国传统绘画技法的奇观。国际评审团将评选出最佳的作品。

参观者将可以观看80多幅8至18岁年龄段的年轻艺术家的作品。

所有参与者将在美术节中聆听大师讲述捷克和欧洲艺术史。他们将参观捷克国家美术馆的画廊,当然还会看到布拉格的景点,并在历史悠久的Vyšehrad由大师指导户外绘画。他还将参观Lidice村和二次世界大战中的儿童受害者纪念馆。还有一个前往美丽的捷克克鲁姆洛夫小镇的采风旅行。最佳作品颁奖典礼将在美丽的伏尔塔瓦河的游船上举行。

美术节由欧洲艺术联盟,中国--捷克文化艺术交流促进会,捷克民俗协会,捷华协会主办。这项文化活动是“新丝绸之路”国际项目的一部分。

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page